LT EN RU

Nekilnojamojo turto valdymas

„Rekordinės sumos už sklypų nuomą“

Klaipėdoje vienas po kito už rekordines sumas išnuomoti sklypai komercinei veiklai. Verslininkai negaili lėšų, kad pradinę sklypų nuomos kainą padidintų bemaž 40 kartų, ir pasiryžę per metus už jų nuomą mokėti daugiau kaip 1 mln. Lt.

Uostamiestyje aukciono metu 31 aro komercinės paskirties sklypas išnuomotas už kiek daugiau nei 3 mln. Lt.

Klaipėdos miesto savivaldybės surengtame žemės sklypo, esančio Dariaus ir Girėno gatvėje, aukcione varžėsi 10 dalyvių. Sklypas patrauklioje vietoje, neoficialiai jis pramintas "auksiniu trikampiu".

Savivaldybės Žemėtvarkos ir teritorijų plėtros skyriaus vedėja Raimonda Gružienė sako, kad aukciono metu metinė šio žemės sklypo nuomos kaina pakilo nuo pradinės 80.000 Lt iki 3 mln. Lt - net 37 kartus.

Praėjusią savaitę 9 arų sklypo Jūros gatvėje nuomos konkurse pradinė 24.000 Lt kaina buvo viršyta apie 40 kartų ir išnuomota už 1,060 mln. Lt. Sklypas skirtas gyvenamajai statybai, jame leidžiama statyti iki 4 aukštų pastatą.

Dėl šio sklypo nuomos miesto centre varžėsi trylika dalyvių.

Skirti SVV

Ponia Gružienė VŽ pasakoja, kad šie 99 metams išnuomoti sklypai skirti smulkiojo ir vidutinio verslo objektams statyti bei eksploatuoti. Sklypai išnuomoti su įrengta infrastruktūra.

"Šių išnuomotų sklypų teritorijos suplanuotos detaliaisiais planais. Jei nuomininkams reikia kitų infrastruktūros objektų, jie juos įsirengia patys", - sako p. Gružienė.

Pašnekovės teigimu, nuomojamų sklypų kainą augina ne jų trūkumas mieste, o patrauklumas.

"Dariaus ir Girėno gatvės sklypas yra palyginti didelio ploto tokioje miesto dalyje, čia patogus susisiekimas, galimybė įrengti požeminę aikštelę, didelis leidžiamas aukštingumas - 5 ir 10 aukštų namui", - brangiai išnuomoto sklypo pranašumus vardija p. Gružienė.

Pasak jos, šiuos du sklypus išsinuomojo marijampoliečiai - privatus asmuo ir bendrovė.

Spalio mėnesio pabaigoje Klaipėdos miesto savivaldybė planuoja rengti dviejų žemės sklypų Vitės kvartale aukcionus. Taip pat kelis sklypus savivaldybė rengia parduoti.

Nekilnojamojo turto agentūra "Termionas" sako nenuomojanti sklypų - įmonės ir privatūs asmenys domisi sklypų pirkimu, dažniausiai pageidauja, kad būtų jau parengtos techninės - detalieji planai, leidimai statybai, komercinei veiklai.

"Tokių sklypų teiraujasi nedaug, bet domina nuo 150.000 iki 250.000 Lt už arą komercinės paskirties sklypai mieste ir šiaip gerose vietose. Pramoniniame Šilutės plente sklypų kaina siekia iki 100.000 Lt už arą. Nuo metų pradžios sklypai pabrango 100%, atsižvelgiant į vietą", - sako Indrė Valionienė, bendrovės "Termionas" direktorė.